1. Bursa Mermer Blok Fuarı 2015

Gemline Shipping & Trading > Haberler > 1. Bursa Mermer Blok Fuarı 2015

1. Bursa Mermer Blok Fuarı 2015

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Maden – Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğinde, T. C. Ekonomi Bakanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri alınarak hazırlanan “BURSA BLOK MERMER FUARI 2015 Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı”, 25 – 28 Kasım 2015 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.Ersözlü: “Bu Fuar Sektöre Bir İlk Yaşatacak”

Fuar ile ilgili değerlendirme yapan Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “Ülkemizde blok mermer ve iş makinelerinin kapalı sergi salonlarında ilk kez sergileneceği Bursa Blok Mermer Fuarı, 7 ayrı salondan oluşan 40 bin m2 kapalı alanda 12 ülkeden 148 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile hazırlanmaktadır. Fuar, 870 blok mermerin, 600’ün üzerinde renk ve desenin sergileneceği ilk ve tek platformdur. Fuar, 1 milyar dolarlık iş hacmine imkan verecektir” dedi.

Türkiye zengin maden rezervleriyle, gördüğü ilgi ve özellikle artan mermer ihracat rakamlarıyla dünyada dikkatleri üzerine çekiyor. Türk doğal taş sektörü dinamik sektör yapısı, alternatif lojistik imkânları ve geniş skalada sunduğu renk ve doku yapısı ile ülkemizin dünya da sektörde ki cazibesini de artırıyor. Yer altı doğal zenginliklerimiz çerçevesinde faaliyet gösteren 2.100 ocağın, 1.500 fabrikanın, 7.500 atölyenin yoğun olarak yer aldığı coğrafyada düzenlenen Fuarın, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Tüyap yurtdışı ofisleri koordinasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu Çin ve Hindistan başta olmak üzere Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Filistin, Fransa, Kazakistan, Irak, İran, İspanya, İtalya, Libya, Lübnan, Katar, Makedonya, Mısır, Suriye, Suudi Arabistan, Rusya, Yunanistan, Tunus ve Ukrayna’dan davet edilen alım heyetlerine ev sahipliği yapması hedeflenmektedir. Yurt içi ve yurt dışından önemli sektör temsilcilerini bir araya getirecek Fuarın hem ülke ekonomisine ve imalat sektörüne hem de ihracata katma değer yaratması amaçlanıyor. Henüz keşfedilmemiş mermer rezervleri ile dikkat çeken Türkiye, sözkonusu Fuar ile sektöre dikkat çekecek, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayarak Doğu ve Batı arasında doğal bir köprü işlevi görecek.

Fuar kapsamında; Doğal Taşlar; Blok Mermer, Limestone, Onyx, Diğer Doğal Taşlar, İş Makineleri, İlgili Dernekler, İlgili Yayınlar yer alıyor.

Daha detaylı bilgi almak için www.blokmermerfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.