Projeler

Lojistik tam manası ile başarılı bir şekilde uygulandığında; taşımacılıkta, stoklamada ve bilginin doğru kullanımında maliyetleri düşüren, süreci hızlandıran ve müşteri hizmeti kalitesini arttırmaktır. Lojistik operasyonlarını profesyonel bir lojistik şirketine teslim etmek süreç içinde bulunan tüm taraflar yani alıcı, satıcı, üretici, yükleyici vs. için para ve zaman kaybını minimuma indirmektedir.

Lojistik hizmetlerinin maliyetleri sektöre göre değişim göstermesine rağmen genel olarak satış fiyatının %8-14 kısmına tekabül eder. Yapılan araştırmalara göre lojistiği kendi bünyesinde gerçekleştin firmalar %15-20 oranında yüksek bir maliyete katlanmak durumundadırlar.

Tüm bu bilgiler ışığında; Gemline olarak ürettiğimiz yeni projeler ile demir yolu, kara nakliye ve deniz taşımacılığını kombine ederek gün geçtikçe önemi artan ve büyüyen lojistik sektöründe düşük maliyetli, hızlı ve müşteri ihtiyaçlarına göre hizmet sağlamak üzerine çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

Vezirhan Tren Projesi

İzmit limanlarına 150 km mesafede olan Bilecik’in Vezirhan ilçesi Güneydoğu Marmara’da yer almaktadır. Vezirhan tren istasyonu bölgedeki mermer ocaklarına, seramik fabrikalarına ve birçok hammadde ithalatçısına yakın konumlanmıştır. Gemline olarak hizmete sunduğumuz bu projede amaç müşterilerimize hızlı, kaliteli ve uygun maliyetler ile kombine taşımacılık sağlamaktır. Bu istasyonun kullanımı şirketimize ait olduğundan; depolama, dolum, tahliye, lashing, elleçleme ve tartım hizmetleri kolaylık sağlanmaktadır.

İstasyonda;

  • Mermer Blokları ve diğer tüm mal cinsleri kolaylıkla elleçlenebilir.
  • Dolu & Boş konteynerler Evyap ve Dp World limanlarından tren ile istasyona getirilir.
  • Vezirhan Tren istasyonunda tarafımızca tahliye edilen mermer blokları ve diğer mal cinsleri, istasyonda stoklarımızda bulunan armatörlerin konteynerlerine yüklenip yine tren yolu ile gemiye yüklenmek üzere Evyap Limanına veya Dp World Yarımca Limanına gemiye yüklenmek üzere teslim edilir.
  • İstasyonumuzda verilen hizmetler ve lokasyon  uygunluğu sebebi ile İzmit limanlarında tahliye olan ithal dolu konteynerler; alıcıları Bozüyük, Afyon, Ankara, Kütahya, Bilecik ve Eskişehirde  bulunan müşterilerimize tren ve kara yolu kombine edilerek yapılan taşıma gereği düşük taşıma maliyeti ile teslim avantajı sağlar.
  • Profesyonel ekiplerce dolum, tahliye ve elleçleme hizmeti sunulur.
  • Ücretsiz depolama avantajı sağlanır.
  • Vezirhan İstasyonunda günlük 40 adet konteyner yükleme ve boşaltma hizmeti verilmektedir

Açık Gemi Blok Mermer Yüklemesi & Organizasyonu

2016 yılında dünyanın en büyük armatörlerinden Hanjin Shipping’in iflası sonrası konteyner taşımacılık sektörü çok zor bir sürece girdi. Bu süreçte ortaya çıkan ekipman sıkıntısı ve blok mermer navlun seviyelerinin usd 300-400 / 20’dc iken usd 1500 – 1600 seviyelerine çıkması Türkiye – Uzakdoğu pazarında ihracatçıyı yükleme yapamayacak konuma getirdi.

Madsiad ( Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği ) kurucularından olan şirketimiz, mevcut probleme ihracatçı firmalara çözüm üretmek amaçlı geliştirdiği proje ile 30,000 dwt kapasiteli bir açık yük gemisi kiralayarak; kara yolu ve tren taşımacılığı ile ön taşıma yaparak, mermerin limana getirilmesinden, tüm liman operasyonlarının gerçekleşmesine, depolama ve lashing hizmetleri dahil olmak üzere başarılı bir lojistik operasyonu gerçekleştirmiş gemiye 46 farklı yükleyicinin, 2002 adet / 26.000 mton blok mermer yükünü dökme olarak yüklemiştir.

Dünya üzerinde denizaşırı mesafede yapılan ilk konteyner dışı blok mermer yükleme projesini gerçekleştiren şirketimiz bu zorlu süreçte ihracatçının yanında olarak; tüm yükleri hasarsız, Derince Safi Limanından Çin / Xiamen limanına 20 günde direkt servis ile teslim ederek ihracatçıya düşük maliyetli bir alternatif sağlamıştır.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Denizcilik eğitimine destek olmak amaçlı olarak Gemlik Limanına uğrak yapan eğitim gemilerinin acentelik hizmetlerini sağlamaktayız.